top of page

Miestne zastupiteľstvo nepovedalo nie, chce štúdiu a geologický posudok

Dňa 08.03.2022 sa konalo miestne zastupiteľstvo. Náš projekt Škôlka pre Kramáre pokračuje ďalej. Aktuálne sa nachádzame v štádiu kedy poslanci mestkej časti požadujú architektonickú štúdiu, ako by mala škôlka vyzerať a inžiniersko - geologický posudok pozemku na Vlárskej ulici. Založili sme spoločnú zbierku na financovanie tejto štúdie a posudku.

Poslanci ohodnotili projekt pozitívne, ale keďže zo strany úradu neboli dostatočne informovaní, požadujú zriadenie komisie, architektonickú štúdiu a inžiniersko - geologický posudok pozemku aby sme mali istotu, že podložie je v poriadku a nehrozia statické problémy do budúcnosti. Takisto požadujú stretnutie a ďalšie rokovanie s developerom.


Na stredajšom zastupiteľstve vystúpili aj zástupcovia petičného výboru, ktorí predstavili celú iniciatívu v snahe poskytnúť poslancom čo najviac informácií. Cieľom je transparentnosť a hospodárnosť aj napriek tomu, že kúpa pozemku od developera, ktorý chce stavať nie je lacná záležitosť. Developer ponúkol cenu na úrovni 998 eur / m2 pri aktuálnom znaleckom posudku, ktorý si dala vypracovať mestská časť a tj. 804 eur /m2.


My sme jasne povedali, že sme ochotní prispieť a urobiť zbierku (fundraising), aby sme zmenšili tento rozdiel, respektíve pomohli mestskej časti spolufinancovať daný pozemok, kedže nejde len o škôlku ale aj o to, že naša lokalita bude mať o bytovku menej. A to si samozrejme uvedomujeme a na začiatku sme to férovo prezentovali. Oslovili sme v tejto veci aj rôznych sponzorov.


Starosta mestskej časti Rudolf Kusý dostal za úlohu vymenovať komisiu v ktorej budeme zúčastnení a sme pripravení trpezlivo diskutovať, vylaďovať si postoje a ísť krok po kroku k vytúženému cieľu.


Očakávali sme ako sa k tomu postavia miestny poslanci. Vnímame práve nie ideálny vzťah medzi úradom a poslancami a preto sa pokúsime poslancom vyjsť maximálne v ústrety v ich požiadavkách. Vyzbierame finančné prostriedky na architektonickú štúdiu budúcej škôlky a geologický posudok, aby sme rozptýlili akékoľvek obavy poslancov pri kúpe daného pozemku pre účely štátnej materskej škôlky.
bottom of page